vajinismus tedavisi ankara nasıl olur

Vajinismus dolayısıyla ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken yalnız problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de içten etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret büyük cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin bir kez tabu olması, cinsel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hata bilgiler, maddeye sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini birlikte tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da eşeysel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ adı verilen pelvik temel kaslarını kasarak ilişkiye pürüz olması ile oluşan, psikolojik kökenli tek eşeysel izlev bozukluğudur. Kadın cinsî münasebet sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik taban kaslarını orada yalnız engel varmışçasına kasarak ilişkiye mâni olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit tabii sebebi olduğuna, lakin altta yatan ruhsal sebeplerden genişlik kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna işaret ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. seksüel ilişki sırasında refleks şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu hem de kadem parmaklarına dek yaygın ancak şekilde görülebilir. Tüm bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen eşeysel ilişki ile alakadar yerleşmiş birtakım olumsuz düşünceler yüzünden kadın, temas sırasında eşine ruhsat veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, çok yalnız ifadesi olan eşeysel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya yöntem açabilirken, buraya tıklayın kadında utanç ve suçluluk duygusuna oluşturan olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla zatî ancak mevzu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırıklık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin çocuk konusunda edisyon yapmaları sebebiyle sadece jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu hakkında müteaddit referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı tarih geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir birleşik problem olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU ETKİLİ OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal okunuşu seyrek okunuşu fiziksel yaşamış olmak şartıyla ikiye ayrılabilir. seyrek fiziksel sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun genişlik yerinde görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. bikir zarının kutsal olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bakirlik zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe haysiyetiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin müşterek tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı seksüel bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde çok stratejik nedenlerdir. Ülkemizde genç kızların çoğu bekâret zarının patlayacağı, fazla fazla acı çekeceği, çok ziyade kanama olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler maksadıyla olduğu, cinsî hoşlanma duymanın ayıp, yasak, sorumluluk olduğu gibi hata bilgilere sahiptir. Bu hata bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini kanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ okunuşu TECAVÜZ

Eşini sevmeme, istemeyerek evlendirilme, bağlantı okunuşu evlilik problemleri, eşe muhalif duyulan öfke, hamilelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler okunuşu vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden en acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus özellikle sarhoş olmak üzere müteaddit ruhsal sorunlara illet olur.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “vajinismus tedavisi ankara nasıl olur”

Leave a Reply

Gravatar